top of page

IBM Control Desk, tüm IT envanterlerinizi ve servislerinizi yönetebileceğiniz bir platformdur. Son kullanıcı ve IT hizmetlerinize dair talepleri, sorunları ve problemleri ITIL destekli IBM Control Desk uygulamasını kullanarak izleyebilir ve raporlayabilirsiniz.

Control Desk uygulaması ile kurumunuz uygulamalarındaki lisansları, değişiklik ve geçiş yönetimini takip edebilir, CMDB entegrasyonları ile sahip olduğunuz IT envanter topolojisini görebilirsiniz.

DB2 veri tabanı ve Cognos BI raporlama uygulamasını ücretsiz kullanma olanağı sunar.

Hizmet Masası ve IT Envanter Yönetimi

IBM Control Desk her ne kadar bir hizmet masası çözümü olsa da bir çok ek module sahiptir. 

IT hizmetlerinize dair kataloglarınızı oluşturabilir, iç ve dış hizmet sağlayıcılar için SLA (Service Level Agreement) uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca bilgi deposu ve uygulama içi sohbet özelliğiyle iletişiminizi güçlendirebilirsiniz.

 

Satın alma, depo & envanter ve sözleşme yönetimi modüllerini de kullanarak satın alma süreçlerinizi ve yedek parça stoğunuzu yönetebilirsiniz.

IBM Control Desk Nedir?

E-posta dinleyecileri ve mobil uygulamalar gibi farklı kaynaklardan kullanıcı taleplerini daha kolay toplayabilirsiniz. Kurumunuza özel geliştirilebilecek Facebook, Twitter(X), WhatsApp entegrasyonları ile sosyal medya kanallarından da talep ve öneriler alabilirsiniz.

bottom of page